CHIRP - en to pt-BR translation catalogue (23 entries)

en: All
pt-BR: Tudo

en: An error has occurred
pt-BR: Ocorreu um erro

en: Banks
pt-BR: Bancos

en: Cloning
pt-BR: Clonando

en: Comment
pt-BR: Comentário

en: Copy
pt-BR: Copiar

en: Cut
pt-BR: Cortar

en: Delete
pt-BR: Apagar

en: Diff Raw Memories
pt-BR: Diff Memórias Raw

en: Digital Code
pt-BR: Código Digital

en: Frequency
pt-BR: Frequência

en: Help
pt-BR: Ajuda

en: Import
pt-BR: Importar

en: Index
pt-BR: Índice

en: Memories
pt-BR: Memórias

en: Model
pt-BR: Modelo

en: Paste
pt-BR: Colar

en: Port
pt-BR: Porta

en: Radio
pt-BR: Rádio

en: Show Raw Memory
pt-BR: Mostrar Memória Raw

en: Tone
pt-BR: Tom

en: Tone Mode
pt-BR: Modo Tom

en: Vendor
pt-BR: Fornecedor
