CHIRP - en to pl translation catalogue (272 entries)

en: %(value)s must be between %(min)i and %(max)i
pl: %(value)s muszą być pomiędzy %(min)i oraz %(max)i

en: %i Memories
pl: %i pamięci

en: %i Memories and shift all up
pl: %i pamięci oraz przesuń wszystkie do góry

en: %i Memories and shift block up
pl: %i pamięci oraz przesuń blok do góry

en: %s has not been saved. Save before closing?
pl: %s nie został zapisany. Zapisać przed zamknięciem?

en: (none)
pl: (brak)

en: ...and %i more
pl: ...oraz %i więcej

en: 1. Turn radio on.
    2. Connect cable to mic/spkr connector.
    3. Make sure connector is firmly connected.
    4. Click OK to download image from device.
    
    It will may not work if you turn on the radio with the cable already attached
pl: 1. Włącz radio.
    2. Podłącz kabel do złącza mikrofonu/głośnika.
    3. Upewnij się, że złącze jest dobrze podłączone.
    4. Kliknij OK, aby przesłać obraz do urządzenia.
    
    Obraz może nie działać, jeśli radio zostanie włączone z podłączonym kablem

en: 1. Turn radio on.
    2. Connect cable to mic/spkr connector.
    3. Make sure connector is firmly connected.
    4. Click OK to upload the image to device.
    
    It will may not work if you turn on the radio with the cable already attached
pl: 1. Włącz radio.
    2. Podłącz kabel do złącza mikrofonu/głośnika.
    3. Upewnij się, że złącze jest dobrze podłączone.
    4. Kliknij OK, aby przesłać obraz do urządzenia.
    
    Obraz może nie działać, jeśli radio zostanie włączone z podłączonym kablem

en: A new CHIRP version is available. Please visit the website as soon as possible to download it!
pl: Nowa wersja programu CHIRP jest dostępna. Odwiedź stronę internetową projektu i pobierz ją!

en: About
pl: O programie

en: About CHIRP
pl: O programie CHIRP

en: All
pl: Wszystkie

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: All supported formats|
pl: Wszystkie wspierane formaty|

en: Amateur
pl: Amatorska

en: An error has occurred
pl: Wystąpił błąd

en: Applying settings
pl: Stosowanie ustawień

en: Available modules
pl: Dostępne moduły

en: Bands
pl: Pasma

en: Banks
pl: Banki

en: Browser
pl: Przeglądarka

en: Building Radio Browser
pl: Budowanie przeglądarki radiostacji

en: Canada
pl: Kanada

en: Changing this setting requires refreshing the settings from the image, which will happen now.
pl: Zmiana tego ustawienia wymaga odświeżenia z obrazu, co zostanie teraz wykonane.

en: Channels with equivalent TX and RX %s are represented by tone mode of "%s"
pl: Kanały z takim samym TX oraz RX %s są reprezentowane trybem tonu "%s"

en: Chirp Image Files
pl: Pliki obrazu CHIRP

en: Choice Required
pl: Wymagany wybór

en: Choose %s DTCS Code
pl: Wybierz %s kod DTCS

en: Choose %s Tone
pl: Wybierz %s ton

en: Choose Cross Mode
pl: Wybierz tryb krzyżowy

en: Choose duplex
pl: Wybierz duplex

en: Choose the module to load from issue %i:
pl: Wybierz moduł do zaimportowania ze zgłoszenia %i:

en: City
pl: Miasto

en: Clone completed, checking for spurious bytes
pl: Klonowane zakończone, sprawdzanie niewłaściwych bajtów

en: Cloning
pl: Klonowanie

en: Cloning from radio
pl: Pobieranie z radiostacji

en: Cloning to radio
pl: Wysyłanie do radiostacji

en: Close
pl: Zamknij

en: Close file
pl: Zamknij plik

en: Cluster %i memories
pl: Grupuj %i pamięci

en: Comment
pl: Komentarz

en: Communicate with radio
pl: Skomunikuj się z radiostacją

en: Complete
pl: Ukończono

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Country
pl: Kraj

en: Cross mode
pl: Tryb krzyżowy

en: Custom...
pl: Nietypowy...

en: Cut
pl: Wytnij

en: DTCS
pl: DTCS TX

en: DTCS
    Polarity
pl: Polaryzacja
    DTCS

en: DV Memory
pl: Pamięć DV

en: Danger Ahead
pl: Niebezpieczeństwo

en: Delete
pl: Usuń

en: Developer Mode
pl: Tryb dewelopera

en: Developer state is now %s. CHIRP must be restarted to take effect
pl: Tryb developera jest teraz %s. CHIRP musi zostać ponowie uruchomiony, aby zmiany przyniosły efekt

en: Diff Raw Memories
pl: Porównaj surowe pamięci

en: Digital Code
pl: Kod cyfrowy

en: Disable reporting
pl: Wyłącz raportowanie

en: Disabled
pl: Wyłączony

en: Distance
pl: Dystans

en: Do not prompt again for %s
pl: Nie pytaj ponownie dla %s

en: Double-click to change bank name
pl: Kliknij podwójnie w celu zmiany nazwy banku

en: Download
pl: Pobierz

en: Download from radio
pl: Pobierz z radiostacji

en: Download instructions
pl: Instrukcje pobierania

en: Duplex
pl: Dupleks

en: Edit details for %i memories
pl: Zmień szczegóły dla %i pamięci

en: Edit details for memory %i
pl: Zmień szczególy dla pamięci %i

en: Enable Automatic Edits
pl: Zezwól na automatyczną edycję

en: Enabled
pl: Włączony

en: Enter Frequency
pl: Wprowadź częstotliwość

en: Enter Offset (MHz)
pl: Wprowadź przesunięcie (MHz)

en: Enter TX Frequency (MHz)
pl: Wprowadź częstotliwość nadawania (MHz)

en: Enter a new name for bank %s:
pl: Wprowadź nową nazwę dla banku %s:

en: Enter custom port:
pl: Wprowadź port:

en: Erased memory %s
pl: Skasowano pamięć %s

en: Error applying settings
pl: Błąd stosowania ustawień

en: Error communicating with radio
pl: Błąd komunikacji z radiostacją

en: Experimental driver
pl: Sterownik eksperymentalny

en: Export can only write CSV files
pl: Eksport może tylko zapisywać pliki CSV

en: Export to CSV
pl: Eksportuj do pliku CSV

en: Extra
pl: Dodatkowa

en: FREE repeater database, which provide most up-to-date
    information about repeaters in Europe. No account is
    required.
pl: DARMOWA baza przemienników, która dostarcza
    informacji o przemiennikach w Europie.
    Nie jest wymagane konto użytkownika.

en: Failed to load radio browser
pl: Nie udało się załadować przeglądarki radiostacji

en: Failed to parse result
pl: Parsowanie wyniku nie udało się

en: Features
pl: Funkcje

en: File does not exist: %s
pl: Plik nie istnieje: %s

en: Files
pl: Pliki

en: Filter
pl: Filtr

en: Filter results with location matching this string
pl: Filtruj wyniki z lokalizacją pasująco do tej wartości tekstowej

en: Find
pl: Wyszukaj

en: Find Next
pl: Wyszukaj następny

en: Finished radio job %s
pl: Zakończono zadanie radiostacji %s

en: Found empty list value for %(name)s: %(value)r
pl: Znaleziono pustą wartość listy dla %(name)s: %(value)r

en: Frequency
pl: Częstotliwość

en: Getting settings
pl: Pobieranie ustawień

en: Goto Memory
pl: Idź do pamięci

en: Goto Memory:
pl: Idź do pamięci:

en: Help
pl: Pomoc

en: Help Me...
pl: Pomocy...

en: Hide empty memories
pl: Ukrywaj puste pamięci

en: If set, sort results by distance from these coordinates
pl: Jeśli ustawiono, sortuje wyniki po odległości od tych współrzędnych

en: Import
pl: Importuj

en: Import not recommended
pl: Importuj nie jest zalecany

en: Index
pl: Indeks

en: Information
pl: Informacja

en: Insert Row Above
pl: Umieść wiersz wyżej

en: Install desktop icon?
pl: Utworzyć skrót pulpitu?

en: Interact with driver
pl: Interakcja ze sterownikiem

en: Invalid %(value)s (use decimal degrees)
pl: Niewłaściwe %(value)s (używaj stopni dziesiętnych)

en: Invalid Entry
pl: Niewłaściwy wpis: %s

en: Invalid ZIP code
pl: Niewłaściwy kod pocztowy

en: Invalid edit: %s
pl: Niewłaściwa edycja: %s

en: Invalid or unsupported module file
pl: Niewłaściwy lub niespierany plik modułu

en: Invalid value: %r
pl: Niewłaściwa wartość: %r

en: Issue number:
pl: Numer zgłoszenia:

en: LIVE
pl: Na żywo

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Length must be %i
pl: Długość musi wynosić %i

en: Limit Bands
pl: Ogranicz pasma

en: Limit Modes
pl: Ogranicz tryby

en: Limit Status
pl: Ogranicz status

en: Limit results to this distance (km) from coordinates
pl: Ogranicz wyniki do odległości (km) od współrzędnych

en: Load module from issue
pl: Załaduj moduł ze zgłoszenia

en: Loading modules can be extremely dangerous, leading to damage to your computer, radio, or both. NEVER load a module from a source you do not trust, and especially not from anywhere other than the main CHIRP website (chirp.danplanet.com). Loading a module from another source is akin to giving them direct access to your computer and everything on it! Proceed despite this risk?
pl: Ładowanie modułów może być ekstremalnie niebezpiecznie i prowadzić do uszkodzenia komputera lub/oraz radiostacji. NIGDY nie ładuj modułu ze źródła, któremu nie ufasz, w szczególności nie pobranego ze strony projektu CHIRP (chirp.danplanet.com). Ładowanie modułu z innego źródła jest równoznaczne z udzielaniem dostępu do komputera oraz wszystkiego na nim! Kontynuować pomimo ryzyka?

en: Loading settings
pl: Ładowanie ustawień

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: Memories
pl: Pamięci

en: Memory %i is not deletable
pl: Pamięć %i jest nieusuwalna

en: Memory must be in a bank to be edited
pl: Pamięć musi być w banku, aby można ją było edytować

en: Memory {num} not in bank {bank}
pl: Pamięć {num} nie jest w banku {bank}

en: Mode
pl: Tryb

en: Modes
pl: Tryby

en: Module
pl: Moduł

en: Module Loaded
pl: Załadowano moduł

en: Module loaded successfully
pl: Pomyślnie załadowano moduł

en: More than one port found: %s
pl: Znaleziono więcej niż jeden port: %s

en: Move Down
pl: Przesuń w dół

en: Move Up
pl: Przesuń w górę

en: New Window
pl: Nowe okno

en: New version available
pl: Nowa wersja jest dostępna

en: No empty rows below!
pl: Brak pustych wierszy poniżej!

en: No modules found
pl: Nie znaleziono modułów

en: No modules found in issue %i
pl: Nie znaleziono modułów w zgłoszeniu %i

en: No results
pl: Brak wyników

en: No results!
pl: Brak wyników!

en: Number
pl: Numer

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Only certain bands
pl: Tylko konkretne pasma

en: Only certain modes
pl: Tylko konkretne tryby

en: Only memory tabs may be exported
pl: Tylko zakładki pamięci mogą być wyeksportowane

en: Only working repeaters
pl: Tylko czynne przemienniki

en: Open
pl: Otwórz

en: Open Recent
pl: Otwórz ostatnio używany

en: Open Stock Config
pl: Otwórz konfigurację wstępną

en: Open a file
pl: Otwórz plik

en: Open a module
pl: Otwórz moduł

en: Open debug log
pl: Otwórz log debugowy

en: Open in new window
pl: Otwórz w nowym oknie

en: Open stock config directory
pl: Otwórz katalog konfiguracji wstępnych

en: Optional: -122.0000
pl: Opcjonalnie: -122.0000

en: Optional: 100
pl: Opcjonalnie: 100

en: Optional: 45.0000
pl: Opcjonalnie: 45.0000

en: Optional: County, Hospital, etc.
pl: Opcjonalnie: Szpital, Hrabstwo itp.

en: Overwrite memories?
pl: Nadpisać pamięci?

en: Parsing
pl: Parsowanie

en: Paste
pl: Wklej

en: Pasted memories will overwrite %s existing memories
pl: Wklejone pamięci nadpisze %s istniejących pamięci

en: Pasted memories will overwrite memories %s
pl: Wklejone pamięci nadpisze pamięci %s

en: Pasted memories will overwrite memory %s
pl: Wklejone pamięci nadpiszą pamięć %s

en: Pasted memory will overwrite memory %s
pl: Wklejona pamięć nadpisze pamięć %s

en: Path %s does not exist
pl: Ścieżka %s nie istnieje

en: Please be sure to quit CHIRP before installing the new version!
pl: Proszę wyjdź z programu CHIRP przed instalacją nowej wersji!

en: Please note that developer mode is intended for use by developers of the CHIRP project, or under the direction of a developer. It enables behaviors and functions that can damage your computer and your radio if not used with EXTREME care. You have been warned! Proceed anyway?
pl: Proszę zauważyć, że tryb dewelopera jest przeznaczony dla deweloperów projektu CHIRP lub do użycia pod nadzorem dewelopera. Włącza on zachowania oraz funkcje, które mogą uszkodzić komputer oraz radiostację, jeśli nie będą wykorzystywane z EKSTREMALNĄ uwagą. Zostałeś ostrzeżony! Kontynuować?

en: Please wait
pl: Proszę czekać

en: Plug in your cable and then click OK
pl: Podłącz kabel i naciśnij przycisk OK

en: Power
pl: Moc

en: Press enter to set this in memory
pl: Naciśnij przycisk enter, aby ustawić to w pamięci

en: Print Preview
pl: Podgląd wydruku

en: Printing
pl: Drukowanie

en: Properties
pl: Właściwości

en: Query %s
pl: Odpytywanie %s

en: Query Source
pl: Źródło zapytań

en: RX DTCS
pl: DTCS RX

en: Radio
pl: Radiostacja

en: Radio did not ack block %i
pl: Radiostacja nie potwierdziła (ack) bloku %i

en: Radio information
pl: Informacje o radiostacji

en: Radio sent data after the last awaited block, this happens when the selected model is a non-US but the radio is a US one. Please choose the correct model and try again.
pl: Radiostacja wysłała dane po ostatnim bloku oczekiwania, to dzieje się jeśli jest ona przeznaczona na amerykański rynek, a wybrano model na inne regiony. Należy wybrać właściwy model i spróbować ponownie.

en: RadioReference Canada requires a login before you can query
pl: RadioReference Canada wymaga logowania przed wysłaniem zapytań

en: Refresh required
pl: Wymagane jest odświeżenie

en: Refreshed memory %s
pl: Odświeżono pamięć %s

en: Reload Driver
pl: Przeładuj sterownik

en: Reload Driver and File
pl: Przeładuj sterownik oraz plik

en: Rename bank
pl: Zmień nazwę banku

en: Reporting enabled
pl: Raportowanie jest włączone

en: Reporting helps the CHIRP project know which radio models and OS platforms to spend our limited efforts on. We would really appreciate if you left it enabled. Really disable reporting?
pl: Raportowanie pomaga projektowi CHIRP zrozumieć, które modele radiostacji oraz systemów operacyjnych należy traktować priorytetowo. Naprawdę doceniamy zostawienie tej opcji włączonej. Naprawdę wyłączyć raportowanie?

en: Restart Required
pl: Wymagany jest restart

en: Restore %i tabs
pl: Przywrócono %i zakładek

en: Retrieved settings
pl: Pobrano ustawienia

en: Save
pl: Zapisz

en: Save before closing?
pl: Zapisać przed zamknięciem?

en: Save file
pl: Zapisz plik

en: Saved settings
pl: Zapisano ustawienia

en: Select Bands
pl: Wybierz pasma

en: Select Modes
pl: Wybierz tryby

en: Select a bandplan
pl: Wybierz bandplan

en: Service
pl: Usługa

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Show Raw Memory
pl: Pokaż surową pamięć

en: Show debug log location
pl: Pokaż lokalizację pliku debug

en: Show extra fields
pl: Pokazuj dodatkowe pola

en: Some memories are incompatible with this radio
pl: Niektóre pamięci są niekompatybilne z tą radiostacją

en: Some memories are not deletable
pl: Niektóre pamięci są nieusuwalne

en: Sort %i memories
pl: Sortuj %i pamięci

en: Sort %i memories ascending
pl: Sortuj %i pamięci rosnąco

en: Sort %i memories descending
pl: Sortuj %i pamięci malejąco

en: Sort by column:
pl: Sortuj wg kolumny:

en: Sort memories
pl: Sortuj pamięci

en: Sorting
pl: Sortowanie

en: State
pl: Stan

en: State/Province
pl: Stan/Prowincja

en: Success
pl: Sukces

en: The author of this module is not a recognized CHIRP developer. It is recommended that you not load this module as it could pose a security risk. Proceed anyway?
pl: Autor tego modułu nie jest znany programistom projektu CHIRP. Moduł może stwarzać ryzyko, dlatego rekomendujemy nie ładowanie tego modułu. Kontynuować pomimo tego?

en: The recommended procedure for importing memories is to open the source file and copy/paste memories from it into your target image. If you continue with this import function, CHIRP will replace all memories in your currently-open file with those in %(file)s. Would you like to open this file to copy/paste memories across, or proceed with the import?
pl: Rekomendowaną procedurą do importowania pamięci jest otworzenie pliku źródłowego i kopiowanie/wklejanie z niego do docelowego pliku obrazu. Kontynuacja importu spowoduje, że CHIRP zastąpi wszystkie pamięci w aktualnie otwartym pliku tymi z %(file)s. Czy chcesz otworzyć ten plik, aby kopiować/wklejać pamięci lub kontynuować import?

en: This Memory
pl: Tą pamięć

en: This is an early stage beta driver
pl: To sterownik we wczesnej wersji beta

en: This is an early stage beta driver - upload at your own risk
pl: To sterownik we wczesnej wersji beta - wysyłasz na własne ryzyko

en: This memory and shift all up
pl: Tą pamięć i przeusń wszystkie wyżej

en: This memory and shift block up
pl: Tą pamięć i przesuń blok wyżej

en: This should only be enabled if you are using modified firmware that supports wider frequency coverage. Enabling this will cause CHIRP not to enforce OEM restrictions and may lead to undefined or unregulated behavior. Use at your own risk!
pl: To powinno zostać włączone jedynie jeśli korzystasz ze zmodyfikowanego firmware z szerszym pokryciem częstotliwości. Włącznie spowoduje, że CHIRP przestanie wymuszać ograniczenia producenta radiostacji (OEM) i może doprowadzić do nieprzewidywalnego lub niezgodnego z przepisami zachowania. Włączasz na własne ryzyko!

en: This will load a module from a website issue
pl: To załaduje moduł ze strony zgłoszenia

en: Tone
pl: Ton TX

en: Tone Mode
pl: Tryb tonu

en: Tone Squelch
pl: Ton RX

en: Tuning Step
pl: Krok strojenia

en: USB Port Finder
pl: Wykrywacz portów USB

en: Unable to determine port for your cable. Check your drivers and connections.
pl: Nie można wykryć portu kabla. Należy sprawdzić sterowniki oraz połączenie.

en: Unable to edit memory before radio is loaded
pl: Przed pobraniem pamięci, nie można jej edytować

en: Unable to find stock config %r
pl: Nie znaleziono konfiguracji wstępnej %r

en: Unable to open the clipboard
pl: Nie można otworzyć schowka

en: Unable to query
pl: Nie można wykonać zapytania

en: Unable to read last block. This often happens when the selected model is US but the radio is a non-US one (or widebanded). Please choose the correct model and try again.
pl: Nie można odczytać ostatniego bloku. To występuje najczęściej jeśli wybrano model na rynek US, ale radiostacja jest przeznaczona na inne regiony (lub szerokopasmowa). Należy wybrać właściwy model i spróbować ponownie.

en: Unable to reveal %s on this system
pl: Nie można odkryć %s na tym systemie

en: Unable to set %s on this memory
pl: Nie można ustawić %s na tej pamięci

en: United States
pl: Stany Zjednoczone

en: Unplug your cable (if needed) and then click OK
pl: Należy odpiąć kabel (jeśli to konieczne) i nacisnąć przycisk OK

en: Upload instructions
pl: Instrukcje wysyłania

en: Upload to radio
pl: Wyślij do radiostacji

en: Uploaded memory %s
pl: Wysłano pamięć %s

en: Use fixed-width font
pl: Używaj czcionki o stałej szerokości znaków

en: Use larger font
pl: Używaj większej czcionki

en: Value does not fit in %i bits
pl: Wartość nie pasuje do %i bitów

en: Value must be at least %.4f
pl: Wartość musi wynosić przynajmniej %.4f

en: Value must be at most %.4f
pl: Wartość musi wynosić nie więcej niż %.4f

en: Value must be exactly %i decimal digits
pl: Wartość musi mieć dokładnie %i cyfr dziesiętnych

en: Value must be zero or greater
pl: Wartość musi wynosić zero lub więcej

en: Values
pl: Wartości

en: Vendor
pl: Producent

en: View
pl: Widok

en: WARNING!
pl: UWAGA!

en: Warning
pl: Uwaga

en: Warning: %s
pl: Uwaga: %s

en: Welcome
pl: Witamy

en: Would you like CHIRP to install a desktop icon for you?
pl: Czy CHIRP ma utworzyć ikonę na pulpicie?

en: Your cable appears to be on port:
pl: Kabel jest widoczny na porcie:

en: bits
pl: bitów

en: bytes
pl: bajtów

en: bytes each
pl: bajtów każdy

en: disabled
pl: wyłączony

en: enabled
pl: włączony

en: {bank} is full
pl: {bank} jest pełny
